9 avgust kuni Milliy matbuot markazida O‘zbekistondagi Islom sivilizatsiyasi markazi tomonidan 2022 yil birinchi yarim yillikda “Inson qadrini ulug‘lash va faol mahalla yili” bo‘yicha qabul qilingan Davlat dasturi ijrosi borasida amalga oshirilgan ishlarga bag‘ishlangan matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi.
Matbuot anjumanida OAV xodimlari, jurnalistlar va muxbirlar ishtirok etishdi.
Tadbir ishtirokchilariga Markaz direktori Sh.Minovarov tomonidan joriy yilning birinchi yarmida Davlat dasturida belgilangan vazifalar ijrosi borasida amalga oshirilgan ishlar haqida batafsil ma'lumot taqdim etildi. Shuningdek, Davlat reestriga kiritilgan dastlabki mingta manbalar ro‘yxati jamlangan to‘plam ishtirokchilar e'tiboriga havola etildi.

9 августа в Национальном пресс-центре состоялась пресс-конференция, посвященная реализации Государственной программы, принятой Центром исламской цивилизации в Узбекистане на первое полугодие 2022 года «Год человеческого достоинства и активного добрососедства».
В пресс-конференции приняли участие работники СМИ, журналисты и корреспонденты.
Директор Центра Ш. Миноваров представил участникам мероприятия подробную информацию о проведенной в первом полугодии текущего года работе по реализации задач, поставленных в Государственной программе. Также до сведения участников был доведен список первой тысячи источников, включенных в Госреестр.
В завершение пресс-конференции были представлены развернутые ответы на вопросы, заданные представителями СМИ.