9 avgust kuni Milliy matbuot markazida O‘zbekistondagi Islom sivilizatsiyasi markazi tomonidan 2022 yil birinchi yarim yillikda “Inson qadrini ulug‘lash va faol mahalla yili” bo‘yicha qabul qilingan Davlat dasturi ijrosi borasida amalga oshirilgan ishlarga bag‘ishlangan matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi.
Matbuot anjumanida OAV xodimlari, jurnalistlar va muxbirlar ishtirok etishdi.
Tadbir ishtirokchilariga Markaz direktori Sh.Minovarov tomonidan joriy yilning birinchi yarmida Davlat dasturida belgilangan vazifalar ijrosi borasida amalga oshirilgan ishlar haqida batafsil ma'lumot taqdim etildi. Shuningdek, Davlat reestriga kiritilgan dastlabki mingta manbalar ro‘yxati jamlangan to‘plam ishtirokchilar e'tiboriga havola etildi.

On August 9, a press conference was held at the National Press Center on the implementation of the State Program adopted by the Center of Islamic Civilization in Uzbekistan for the first half of 2022 on the "Year of Human Dignity and Active Neighborhood". '
Media workers, journalists and correspondents took part in the press conference.
The director of the Center, Sh. Minovarov, presented the participants of the event with detailed information about the work carried out in the first half of this year regarding the implementation of the tasks set in the State Program. Also, the list of the first thousand sources included in the State Register was brought to the attention of the participants.
At the end of the press conference, detailed answers to the questions posed by media representatives were presented.